Pozycje PC / urządzenia mobilne

pozycjonowanie-stron-www-004

Strona responsywna proporcjonalnie skaluje się na urządzeniach mobilnych, a jej elementy takie jak menu czy buttony i grafika dostosowują się do mniejszego wyświetlacza tabletu czy telefonu itp. Nie ma konieczności użycia dolnego paska przewijania przeglądarki internetowej. Pasek ten po prostu nie ukazuje się. Wszystkie elementy na stronie www powinny być dostosowane pod względem funkcjonalności i wielkości do obsługi dotykowej.

Twoja www powinna być responsywna. Od połowy kwietnia 2015r wyszukiwarka Google podaje inne wyniki wyszukiwań na tą samą frazę wpisaną na komputerze, a inne wyniki wpisane np. na tablecie. Dlaczego? Dzieje się tak gdyż dana strona www może mieć wysoką pozycję w Google w wyszukiwaniu tradycyjnym ( mam na myśli PC ) a z faktu braku jej responsywności jej pozycja w wyszukiwaniu mobilnym może być daleka od tej zajmowanej. Obecnie wraz ze wzrostem popularności urządzeń mobilnych, Google ogłosiło, że każda strona www jest indeksowana „robotem – smartfony”, i wszystko wskazuje na to, że indeksacja pójdzie tą drogą!

Google przykłada teraz ogromną wagę do optymalizacji wyników właśnie dla użytkowników smartfonów i tabletów.

Co wskazuje na większe znaczenie mobile?

  • Indeks mobilny stał się domyślnym dla nowych domen, a stare są sukcesywnie do niego przenoszone.
  • W ostatnich latach mobilne wyniki wyszukiwania zmieniły się diametralnie, nie tylko ich wygląd, ale również funkcjonalności.
  • Pojawianie się kolejnych rodzajów wyników rozszerzonych, większej liczby paneli wiedzy oraz dopasowanie zapytań do aktualnej lokalizacji użytkownika.

Obecny 2019r. komunikat z Google Search Console

Twoja witryna przeszła na indeksowanie zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych. Większość żądań indeksowania wysyłanych przez Google do Twojej witryny będzie pochodzić od robota indeksującego strony na komórki.

Wobec tego sprawdź jak Twoja strona www prezentuje się na urządzeniach mobilnych, jeśli masz jakieś wątpliwości zwróć się do mnie poproś o audyt i optymalizację strony www.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *